021-65310641

021-66903430

voipآی پی تلفنی

مرکز تلفن Voip Centeral یا IP PBX چیست؟

سیستم ویپ سانترال یک سیستم کامل تلفنی می باشد که امکان دریافت و انتقال تماس های تلفنی را بر روی بستر شبکه فراهم میکند. این سیستم دارای تمام ویژه گی های سانترال های حرفه ای سنتی هست بعلاوه ویژه گیهای حرفه ای که سانترال های معمولی فاقد آنها هستند یا با هزینه بسیار باید بر روی آنها پیاده سازی کرد.


محاسن VoIP در مقابل مخابرات سنتی:

1- صرفه جویی اقتصادی :
بزرگترین برتری استفاده از تکنولوژی مخابرات مبتنی بر شبکه های کامپیوتری نسبت به تکنولوژی مخابرات سنتی بحث صرفه جویی اقتصادی است ، که گاها در برخی از راهکارها اختلاف هزینه این دو شبکه به ۸۰ درصد نیز می رسد .

2- انعطاف پذیری تکنولوژی VoIP به نسبت مخابرات سنتی :
مواردی نظیر امکانات تغییر مکان ، امکان گسترش سریع و بدون صرف زمان اضافی و … برخی از دلایل انعطاف پذیری بیشتر این تکنولوژی هستند .

3- امکان راه اندازی سرویس های ارزش افزوده :
نظیر کــــــنفرانس های صوتی و ویدئویی و سهولت گسترش این سرویس ها در نقاط مختلف با بهره گیری از شبکه جهانی اینترنت.

4- امکانات دریافت تماس زمانی که در محل استفاده از سرویس حضور ندارید :
این سیـــــــستم به دلیل استفاده از تکنولوژی قوی در زمینه اطلاعات و ذخیره سازی اطلاعات ، گزارشــــات مربوط به تمامی تماس ها اعم از پاسخ گفته شده یا پاسخ داده نشده را در مراکز داده مختــــلف ذخیره سازی نموده که از نقاط مختلف با استفاده از سیستم تلفنی یا شبکه کامپیوتری قابل دسترس است.

5- امکان استفاده موازی این تکنولوژی در کنار سیستم های مخابراتی سنتی :
برای استفاده از محاسن این تکنولوژی لازم نیست که تمام سیستم مخابراتی مورد نظر را با این سیـــــستم جایگزین کرد . این تکنولوژی با بهره گیری از انعطاف پذیری بسیار بالا می تواند به صورت موازی در کنار سیستم های مخابراتی سنتی کار کند.

6- امنیت بالاتر :
در تکنولوژی مخابراتی سنتی ، ورود به حریم شخصی دیگران به سهولت اتصال به نقطه ای از شبکه کابلی مدار سوییچ ها می باشد . به عنوان مثال در منزلتان با اتصال به یکی پریز های تلفن می توان به صورت موازی وارد مدار شد و به مکالمه در حال اجرا گوش کرد، در تکنولوژی VoIP امکان شنود حتی برای نود درصـــد متخصصان نیز وجود ندارد . برای اینکار باید بسیار خبره بود و به علاوه با به کار گیری روش های تامین امنیت شبکه های کامپیوتری می توان احتمال شنود یا دستبرد به این سیستم را به صفر رساند .

7- عدم محدودیت جغرافیایی :
در سیستم VoIP اتصال به مرکز از طریق شبکه می باشد. بدین معنی که در هر نقطه از دنیا که امکان برقراری ارتباط به شبکه مرکزی از طریق وایرلس، اینترانت، اینترنت و هر شکل دیگر ارتباطی وجود داشته باشد، امکان اتصال داخلی به مرکز تلفن وجود دارد. این اتصال می تواند از طریق گوشی تلفن تحت شبکه، رایانه، تلفن همراه و ... انجام پذیرد.

8- عدم نیاز به سیم کشی مجزا:
بدین معنی که برای سیستم تلفن دیگر نیاز به سیم کشی جداگانه وجود ندارد که خود سبب کاهش هزینه و سهولت در کار می گردد.

9- ارتباطات رایگان :
ارتباط تلفنی تحت شبکه با استفاده از طرق مختلف ارتباطی و اینترنت انجام می گیرد. لذا مکالمات بدون نیاز به شماره گیری و بصورت رایگان انجام می پذیرد.

10- قابلیت انتقال خطوط :
با استفاده از سیستم VoIP می توان هر بوق را در جای دیگر حتی در شهر یا کشوری دیگر در اختیار داشت.

11- یکپارچه سازی :
در سیستم مرکز تلفن VoIP تمامی دفاتر در دفتر اصلی متمرکز می شوند. در صورتی که کارمندان و مدیـران قصد تماس با همدیگر را داشته باشند براحتی با گرفتن شماره داخــلی می توانند با هم تماس حاصل نمایند و شخصی که از بیرون دفتر تماس گرفته است براحتی می تواند به داخلی دیگری که در دفتر دیگر قرار دارد متصل گردد.

12- مدیریت ساده :
مراکز تلفن VoIP محیطی را تحت شبکه در اختیار کاربر قرار می دهند که از طریق آن می تواند تنظیمات را تغییر داده، کاربر اضافه نموده و یا گزارش گیری نماید.

13- اتاق کنفرانس :
از دیگر امکانات مراکز تلفن تحت شبکه اتاق کنفرانس می باشد که تعداد زیادی از افراد در داخل و خارج دفتر می توانند همزمان با هم مکالمه داشته باشند.

14- گسترش آسان :
گسترش و اضافه نمودن کاربر در این سیستم ها بسیار آسان می باشد و مانند سیستم های سنتی نیاز به سیم کشی مجدد برای هر کاربر وجود ندارد.

15- مکالمات تصویری :
مکالمه تصویری در سیستم های تلفن تحت شبکه به راحتی امکان پذیر می باشد و با استفاده از تلفن های تحت شبکه مجهز به دوربین و یا حتی نوت بوک و Webcam امکان پذیر می باشد.

16- دریافت و ارسال فکس از طریق اینترنت :
با استفاده از سیستم FoIP دستگاه مرکزی میتواند فکس را دریافت کرده و آن را به آدرس شما ایمیل نماید. همچنین از طریق اینترنت می توان به دستگاه متصل شده و از طریق آن با شماره دفتر خود فکس ارسال نمایید. این بدان معنی است که شما در هر نقطه از دنیا که باشید به دستگاه فکس خود دسترسی دارید.

درباره ما

شرکت مهندسی شبکه شایستگان - شایستگان شبکه - با هدف ارائه تجهیزات ، راهکارها و خدمات تخصصی فناوری اطلاعات تاسیس گردید . رشد بسیار سریع این شرکت که بنیان خود را براستفاده از متد های نوین و استاندارد های بین المللی بنا نهاده ، مدیون وفاداری مشتریانی است که مایلند برای پوشش نیازمندی های جدید و بی شمار خود در زمینه های گوناگون فناوری اطلاعات ، از کارشناسان شرکت شایستگان بهره جسته و ازخدمات پس از فروش بی قید و شرط آن بهره مند گردند .

تهران- خیابان جمهوری-باستان شمالی

021-66903430

021-65310641

info@shayestegan.net

Top of Page