021-65310641

021-66903430

ارتباطات

امروزه با توجه به رشد و توسعه سیستم های مخابراتی روش های متنوعی برای ارتباط مراکز با هم در دسترس می باشد . هر کدام از این روش های دارای خصــــوصیات ، مزایا و امــــکاناتی می باشد و هر سازمان بر حسب سیاست های اداری خود و میزان هزینه های قابل تحمل ، روش ارتبـــــاطی مورد نظر خود را پیاده سازی می نماید .
البته محدودیت های موجود در این مقوله نیز به نوبه خود کم نبوده و می تـــــوان از محدودیت های جغرافــــیایی برای استفاده بعضی روش ها ، استاندارد ها و سازگاری بین سـیستم ها ، امکان تهیه دستگاه های مورد نیاز ، میزان تحمل پذیری سازمان ها در خصوص هزینه های مرتبط و ... نام برد.
از مهمترین روش های ارتباطی می توان به موارد ذیل اشاره کرد :


1- وایرلس :
در این روش ارتباطی از تجهیزات رادیویـــــی و آنتن های مرتبط استفاده مــــی شود . باند فـــرکانسی مورد استفاده 2GHZ و یا 5GHZ در حوزه ای بنام WIFI می باشد . در این مدل بین دو نقطه بایستی حتما دید مســـتقیم وجود داشته باشد .در شـرایط مطلوب می توان به پهنای باندی تا 100 مگابیت در ثانیه و تا مسافتی در حدود 70 کیلومتر دست یافت . مـقادیر عنوان شده کلی بوده و بسته به نوع تجهیزات و نیز شرایط محیطی می تواند متغیر باشد .


2- بسترهای مخابراتی :
که خود دارای انواع متنوعی بوده و دارای شرایط و امکانات متفاوت می باشد . از این دست می توان به سرویــــــــــــــــس های Metro Ethernet ,MPLS,Interanet , PTMPو ... اشاره نمود.
با توجه به توضــــیحات فوق قابل درک است که وجود یک شبکه کامپیوتری سازمانی علاوه بر بالا بردن سطح کیفی سازمان ، در یک بازه زمانی مشخص ، باعث کاهش چشمگیر هزینه ها می گردد .

درباره ما

شرکت مهندسی شبکه شایستگان - شایستگان شبکه - با هدف ارائه تجهیزات ، راهکارها و خدمات تخصصی فناوری اطلاعات تاسیس گردید . رشد بسیار سریع این شرکت که بنیان خود را براستفاده از متد های نوین و استاندارد های بین المللی بنا نهاده ، مدیون وفاداری مشتریانی است که مایلند برای پوشش نیازمندی های جدید و بی شمار خود در زمینه های گوناگون فناوری اطلاعات ، از کارشناسان شرکت شایستگان بهره جسته و ازخدمات پس از فروش بی قید و شرط آن بهره مند گردند .

تهران- خیابان جمهوری-باستان شمالی

021-66903430

021-65310641

info@shayestegan.net

Top of Page