09128884796

مجازی سازی

 

 

 مجازی سازی چیست؟ و چرا مجازی سازی؟


به صورت خلاصه می توان چهار دلیل برای استفاده از زیرساخت مجازی سازی ذکر کرد.


1- استفاده بیشتر از منابع سخت افزاری موجود :
با تلفیق سرورها و سرویس ها خطوط قرمز فعلی در مراکز داده ها شکسته می شـــــــود، قانون یک سرور یک سرویس سالهاست در مراکز داده ها استفاده می شود که باعث اتلاف زیاد منابع سخت افزاری در مراکز داده می شود. سرویس ها از هم مستقل می شوند و این اســـــتقلال در نهایت باعث پایداری بیشتر سرویس ها در شبکه می شود. امکان داشتن سرویس ها با ساختار های متفاوت مانند Linux و مایکروسافت و Netware بر روی یک سخت افزار نیز یکی از مزایای دیگر این بستر می باشد.


2- کم کردن هزینه ها با تغییر در زیر ساخت سخت افزاری:
سرور های کمتر، سخت افزار کمتری نیاز دارد، در ساختاری که بر بستر مجازی ایجاد میشود، به سرورهای فیزیکی کمتری نیاز است، حتی اگر یک ساختار ســـنتی را مجازی کنید، تعدادی سرور آزاد می شوند که می توان در مکان های دیگری از آنها استفاده کرد.


3- کم کردن هزینه های مدیریتی و نگهداری :
سخت افزار کمتر، مدیریت به مراتب کمتری نیاز دارد، همچنین استهلاک و هزینه های جانبی از جمله برق مصرفی و کولینگ کمتر می شود.


4- پایداری و تحمل خطا :
بستر مجازی سازی ، راهکار های منحصر به فرد برای پایدار ماندن سرویس ها، در برابر مشکلات ناگهانی که برای سرور ها پیشامد می کند ارائه می دهد،همچنین امکان جابجایی سرویس ها به صورت زنده یکی دیگر از امکاناتی از که این بستر ارائه می دهد. کمپانی VMware پیشرو در عرصه ارائه راهکار های مجازی سازی مراکز داده و پردازش های ابری ، راهکار هایی را ارائه کرده است که باعث پیشی گرفتن از رقبای خود (Microsoft , Citrix) شده است.


VMware Hypervisor / ESXi
ESXi آخرین ورژن از سری نرم افزاری VMware Hypervisor است. تکنولوژی استفاده شده از نوع Bare Metal می باشد و مستقل از سیستم عامل، همچنین مدیریتی کاملی بر روی سخت افزار و منابع سیستم اعمال می کند.

 

 

 

شایستگان شبکه ، مجری طرح های جامع ارتباطات و سرویس های تحت شبکه و voip

 

 

066-33206642
066-33214157

 info@shayestegan.net

Top of Page